До уваги!!!

Вбережіть своїх дітей від «небезпечних знахідок»!

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області нагадує громадянам про небезпеку вибухонебезпечних предметів. 2 серпня в місті Павлоград під час прогулянки у дворі хлопчик, 2009 року народження,  під деревом знайшов невідомий предмет, який вибухнув у нього в руках. Внаслідок події дитина отримала травматичну ампутацію декількох фаланг пальців на руці та осколкові поранення обох нижніх кінцівок.

Дитяча цікавість та необізнаність з небезпекою можуть призвести до трагедії. Батькам необхідно проводити з малечею роз’яснювальну роботу та категорично заборонити брати до рук невідомі предмети. Приділіть декілька хвилин часу, аби розказати Вашим дітям ці правила та періодично нагадуйте їх знову.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

- наближатися до предмету;

- пересувати його або брати в руки;

- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

- користуватися запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

- у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення.

При знаходженні вибухового пристрою або підозрілої речі НЕОБХІДНО:

- відійти на безпечну відстань;

- зберігати спокій;

- негайно повідомити про знахідку представників пожежно-рятувальної служби та міліції за номерами телефонів «101» та «102»;

- припинити всі види робіт у районі виявлення даного предмета;

- не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами  (вони можуть спровокувати вибух);

- дочекатися прибуття фахівців, щоб вказати місце знахідки, та повідомити час її виявлення.

Дітям у першу чергу необхідно повідомити про знахідку дорослих.  Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Шановні жителі міста Дніпра!

З метою попередження пожеж і загибелі людей в житловому секторі, а також направлення громадян на правильний шлях до безпеки, співробітниками Дніпропетровського міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області надається перелік елементарних та важливих правил, дотримання яких забезпечить спокій та безтурботність у кожному житлі:

• не перевантажуйте електромережу, це може викликати до короткого замкнення;
  • вимикайте електроприлади із мережі у час Вашої відсутності вдома;
  • не допускайте паління в оселі, особливо в ліжку;
  • ховайте сірники подалі від дітей, не дозволяйте гратись їм з вогнем;
  • будьте обережні під час застосування свічок та відкритого вогню;
  • не зберігайте горючі та легкозаймисті речовини поблизу відкритого вогню;
  • стежте за побутовим газопостачанням, не залишайте ввімкненими газові плити;
  • будьте обережні під час експлуатації газобалонного обладнання;
  • не залишайте без нагляду їжу на плиті;
  • при виявленні пожежі або ознак горіння у житловому будинку, необхідно негайно повідомити про це оперативно-рятувальну службу за телефоном "101" та вжити заходи з евакуації людей, гасіння пожежі й збереження матеріальних цінностей!

Суворе дотримання правил пожежної безпеки і своєчасне усунення протипожежних порушень – гарантія збереження житлового будинку, особистого майна, здоров’я та життя людини.

Дніпропетровське міське управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області