Українознавча робота з дітьми

Організація українознавчої роботи з дітьми

Нема мудріших, ніж народ, учителів;

У нього кожне слово - це перлина.

Це праця, це натхнення, це людина...

Максим Рильський

Ти, як матінка моя,
Україна, Україна,
У твоїй сім'ї і я.

Народ із покоління в покоління передає свій соціальний досвід, своє духовне багатство, своє історичне надбання, створюючи тим самим свою, лише йому притаманну культуру. Народ - це перший історик, перший письменник, перший поет, перший вихователь, перший педагог. Народ завжди піклувався про своїх дітей, виховував їх, передавав їм життєвий досвід, навчав мудрості життя.
   Щоб діти стали народом, творцями своєї долі, необхідно, аби вони міцно засвоїли духовність, культуру рідного народу, глибоко перейнялись його національним духом, способом мислення і буття.
   Педагогічний аспект народознавства спрямований на те, щоб діти розумом і серцем засвоїли народну мораль, певні норми поведінки, етику й естетику побуту, культуру, оволодівали вміннями та навичками трудової діяльності, фізичного вдосконалення тощо.
  Сьогодні назріла потреба для вихователів і батьків глибоко вивчити українську етнопедагогіку, відновити народне виховання дітей з метою збереження нації, забезпечення духовної єдності поколінь. Не випадково в народі кажуть: “Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо твої плани розраховані на десятиліття – саджай дерева, якщо твої плани розраховані на віки – виховуй дітей”. Серед організаційних форм навчально-виховної роботи перевагу надаємо організації екскурсій-оглядів, тематичним та інтегрованим заняттям, святам, розвагам та роботі гуртка “Народна берегиня”.
  Провідними засобами впливу на дитину стали засоби народної педагогіки: рідна мова, усна народна творчість, пісенне та хореографічне мистецтво, народна гра та іграшка, календарно-обрядові свята, народне декоративне мистецтво, звичаї, традиції, символи, родинно-побутова культура. Таким чином, усвідомлюючи загальну мету виховання, а саме, сприяння відродженню національної свідомості, духовності дорослих та формуванню цих основ в дитинстві.Необхідно передбачити такі основні завдання:
  •  Поліпшення культури українського родинного виховання;
  •  Формування у дітей патріотичних почуттів, гуманістичної моралі, естетичної культури у тісній взаємодії родинного та суспільного виховання;
  •  Забезпечення єдності поколінь.

Оформлений куточок  з українознавства

Українське народне свято Калити