Самарський район. ДНЗ № 392

   





Поради, рекомендації

 

ПОРАДИ

для батьків дошкільників щодо придбання домашнього улюбленця

 

 

 

Аби спілкування дитини з домашніми тваринами приносило позитивні емоції дитині і не завдавало шкоди її здоров'ю, варто дослухатися на декількох загальновідомих, проте вкрай влучних порад. 

 

Купуйте домашніх улюбленців лише у спеціальних розплідниках чи зоомагазинах. Так ви зможете дізнатися про те, які щеплення зроблено тварині, чи хворіла вона тощо.

 

Після обрання відвезіть домашнього улюбленця на огляд до ветеринара. Лікар проконсультує щодо особливостей догляду та харчування, а також оцінить стан здоров'я тварини чи птаха.

 

Обов'язково робіть домашньому улюбленцю всі необхідні щеплення та здійснюйте профілактику гельмінтозів. Протигельмінтні препарати у вигляді таблеток ви можете дати тварині самостійно, а для вакцинації варто відвести тварину до ветеринарної клініки. Зверніть увагу на те, що не лише собаки та коти, а й гризуни потребують щеплень.

 

Навчіть дитину правильно поводитися з домашньою твариною. Розкажіть дитині про те, як можна з нею гратися, а чого робити не варто.

 

 

 

ПАМ'ЯТКА

для батьків дітей-алергіків щодо вибору

домашнього улюбленця

 

 

 

 

Батьки дітей-алергіків мають украй відповідально ставитися до вибору домашньої тварини. Насамперед, слід пояснити дитині, що присутність деяких тварин може зашкодити її здоров'ю, тому заводити їх не варто. Утім не треба категорично відмовляти дитині в н проханні, адже є чимало тварин, спілкування з якими не призведе до алергічних реакцій.

 

Птахи

Алергію на птахів виявляють нечасто, однак ризик все ж існує. Щоби птах не завдавав шкоди здоров'ю схильної до алергії дитини, варто регулярно та ретельно прибирати його клітку.

 

Рибки

Рибок можна заводити, якщо в дитини є досить сильні алергічні прояви на шерсть та лусочки шкіри собак та котів і пір'я птахів. Акваріум не варто ставити у дитячій кімнаті. Слід також звертати увагу на вибір корму для рибок, оскільки він теж може спричинити алергію в дитини.

 

Рептилії

Черепахи, ящірки та жаби, звісно, не надто популярні домашні тварини, однак їхнє су­сідство дуже рідко призводять до алергії. З огляду на це, рептилії ідеально підходять для дітей-алергіків. Крім того, дитині вони будуть цікавішими ніж, наприклад, рибки.

 

Гризуни

Порівняно з котами та собаками гризуни, зокрема хом'ячки, морські свинки, піщанки, миші і декоративні щури, мають коротшу шерсть, а тому рідше спричиняють алергію. Вони живуть у клітках, а тому поширюють алергени лише в обмеженому просторі. Батьки дітей-алергіків мають пам'ятати, що в жодному разі не варто прибирати клітку гризунів у дитячій кімнаті, це треба робити на балконі чи на вулиці.

 

Собаки

Випадки алергічних реакцій на шерсть собак фіксують досить рідко. В основному алергію спричиняють лусочки, що відшаровуються від шкіри тварини. У разі алергії варто звернути увагу на гіпоалергенні породи тварин. Якщо ж алергію у дитини спричиняє саме шерсть, то можна обрати породи собак, у яких майже немає шерсті.

 

Коти

Якщо дитині подобаються коти, то безпечними для неї будуть безшерсті коти, а також породи з видозміненим волосяним покривом. Обирати слід тварину невеликих розмірів, адже що меншим є її розмір, то менше алергенів.

 

 

 

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

для батьків у разі появи в дитини симптомів алергії на шерсть, лусочки шкіри тварин або на пір'я птахів

 

 

 

 

Алергія на шерсть тварин, лусочки їхньої шкіри або ж на пір'я — це не причина довічної відмови від спільного перебування дитини з домашніми тваринами. У разі діагностування алергічної реакції варто спробувати подолати її як головну перешкоду для спілкування дошкільника з домашнім улюбленцем.

 

- За появи перших симптомів алергічної реакції зверніться до алерголога чи імунолога.

 

- Після встановлення точного діагнозу чітко дотримуйтеся рекомендацій лікаря, який за необхідності призначить імунотерапію чи лікування антигістамінними препаратами.

 

- Постійно підтримуйте чистоту в помешканні:

o   щоденно позбавляйтеся від пилу за допомогою пилососу та вологого прибирання;

o   встановіть у приміщенні зволожувач повітря.

 

- Не пускайте тварину в ті місця помешкання, де дитина проводить багато часу, — в дитячу кімнату, на кухню тощо.

 

- Не дозволяйте домашньому улюбленцю перебувати на ліжках, кріслах та диванах. Привчіть дитину ретельно мити руки після контакту з твариною.

 

- Уважно стежте за здоров'ям домашнього улюбленця, зокрема регулярно купайте його та перевіряйте стан шкіри.

 

- Не стеліть у помешканні, де є дитина-алергік, килими з довгим ворсом, оскільки в ньому накопичуються алергени.

 

- За відсутності рецидивних алергічних реакцій у дитини та протипоказань лікаря домашню тварину можна залишити в помешканні.

 

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо особливостей організації харчування дитини

під час адаптації до умов дитячого садка

 

 

 

 

 

 

Не варто намагатися змінювати стереотип поведінки дитини, зокрема і звички харчування, у перші дні перебування в дошкільному навчальному закладі.

 

 

*   Не змушуйте дитину їсти, якщо вона відмовляється, , це посилить негативне ставлення до нового оточення.

 

*   Підсолюйте порцію дитини невеликою кількістю солі, якщо вдома дитина звикла до солонішої їжі. Згодом кількість солі можна зменшити до загального рівня. Така поступова адаптація дитини до смакових особливостей їжі в дитячому садку триває два-три тижні.

 

*   Порадьте батькам на початку періоду адаптації годувати дитину сніданком удома спокійно і без поспіху.

 

*   Нову для дитини страву вводьте в раціон невеликими порціями. Ліпше покласти дитині меншу кількість їжі, а потім, за її бажання, додати ще.

 

*   Поясніть дитині корисність нової страви, що допоможе перебороти її неофобію та сприятиме зацікавленню новою стравою. Поінформуйте дитину про склад страви, спосіб її приготування, смак долучіть дитину до розмови про страву чи її компоненти.

 

*   Порадьте батькам приготувати вдома нову страву відповідно до меню дитячого садка.

 

*   Дошкільника-новачка під час обіду можна посадити за стіл до дітей, які добре їдять. Вплив однолітків та бажання наслідувати оточення позитивно позначаться на бажанні дитини їсти.

 

 

 

 


1
2
3
4