Сторінка керівника студії "Веселкові барви"

Фахівець з образотворчої діяльності -
керівник  художньої студії

"ВЕСЕЛКОВІ БАРВИ"

Людмила іванівна Мельник

Не можна сказати людині: "Ти можешь творити. Нумо, твори!".
Краще почекати, поки вона сама скаже: "Я можу творити, і я творитиму, хочете ви цього чи ні".

А.Азімов

Виховати творчу людину без краси неможливо, тому в нашому центрі створено художню студію “ Веселкові барви”. Керівник студії Мельник Людмила Іванівна впроваджує новий підхід до художньо-творчого розвитку дітей, в якому гармонійно поєднуються класика та сучасність, традиції та новаторство, універсальне та індивідуальне. Використовуючи сучасну парціальну програму “Радість творчості”, інноваційну методику Людмили Шульги та свій власний досвід, педагог дає змогу дітям експериментувати з різноманітними матеріалами, інструментами, нетрадиційними образотворчими техніками. Нам, дорослим, просто необхідно навчитися помічати ті дрібнички, які викликають у дітей цікавість і дарують їм задоволення.

Безмежний світ дитячої творчості

Розмірковуючи про те, що саме викликатиме у дитини жвавий інтерес, ми дійшли висновку — зацікавити її може будь-який предмет, навіть добре знайомий, але використаний не за призначенням:
    • ґудзик, що за якусь мить може перетворитися на павучка;
    •  пластмасове яйце кіндера-сюрпризу, що стане гарненьким пузатим сніговичком або маленьким жучком-сонечком;• шишки, що поєдналися, стануть кошиком для фруктів;
    • нитки, що замінять фарби або папір, легко перетворяться на портрет улюбленої матусі;
    • вермішель, що стане вишиванкою.
     Подивіться навкруги, відшукайте та використайте під час занять насіння і пшоно; сірники і гілочки; диски і пластинки; бісер і ґудзики; нитки і клаптики тканини; обгортки від цукерок і кіндери; шишки і жолуді... переліку немає кінця. Покидьковий матеріал може стати для вас справжнім другом і помічником. Він підкаже, що можна зробити, викличе у дітей інтерес, підштовхне їх до самостійності, пробудить творчість!А дитина, яка творить, намагаючись відобразити у своїй роботі почуття і мрії, навколишній світ з його кольорами та відтінками, перебуває у постійному розвитку. Вона тренує пам'ять і увагу, спостережливість і зібраність, розвиває дрібну моторику рук, вчиться орієнтуватися у просторі, виховує в собі почуття прекрасного, художній смак і гармонію.Дозвольте дітям творити, і ви відчуєте справжню насолоду від їхніх робіт!

«Кожна дитина наділена талантом художника. Та цей унікальний дар часто зникає, коли дитина стає дорослою».

Пабло Пикассо

Проєкт Дитячі пальчики й долоньки

Наші діти – справжні митці. Вони переживають свої радощі й невдачі, дістають насолоду від уміння створювати цікаві сюжети картин. І тому головною проблемою, над якою працюємо є забезпечення умов для самовираження дитини, відповідно до її здібностей, нахилів та інтересів. Діти, які багато малюють, роблять поробки з паперу, квітів, ліплять із глини, пластиліну, в цьому не відрізняються від справжніх художників і дизайнерів. У дитячих роботах особливе сприйняття світу, зумовлене інтересами й нахилами дитини, її бажаннями й мріями.
     Проєкт “Дитячі пальчики й долоньки” відкриває таємницю дитини – це віконце в її світ, через яке ми хоча б частково можемо бачити результати цієї великої роботи, що відбувається в її душі.

ПЛАН гурткової роботи
в студії образотворчого мистецтва “ВЕСЕЛКОВІ БАРВИ”
2021-2022 навчальний рік

Керівник студії: Мельник Л.І.

Основні завдання : розвивати логічне та образне мислення дітей, творчі та конструктивні здібності, активізувати мовлення, вміти висловлювати та обґрунтовувати свої думки.

Перший квартал

♦ "Навколо все змінюється ".
♦   Складання букета з осіннього листя (осіння екібана).
♦  "Осінній килим" монотопія.
"Пригоди осіннього листячка " (поробки з листя).
-    консультація на тему "З сім'єю серед довкілля ";
-    виставка робіт, виготовлених разом з батьками з природного матеріалу.

"Овочево-фруктова фантазія ".
Малювання методом ляпкографії "Фантазії", "Ведмежі сни".
♦  Колективна аплікація.
Виготовлення конусних фігурок та їх прикрашання.
Робота з батьками :
-    виставка дитячих робіт "Коллаж з осіннього листя",
-    авторські виставки.

Другий квартал

♦ "Чому сніжок біленький" (витинання).
Новорічна іграшка.
Екібана.
Робота з батьками :
-    виставка новорічних іграшок.

Січень

"Моя перша книжка" (виготовлення книжок з використанням дитячихробіт і самостійно придуманого оповідання).
"Дитячімультфільми" (колективнаробота).
Створення картини на снігу на тему "Зима в гості запросила літо, осінь,весну" (ТРВЗ).
Робота з батьками :
-   виставка дитячих робіт "Зимонька-красуня ".

"Яу космосі"
Малювання за творами Л. Українки, Т. Г. Шевченка.
Робота з батьками :
-   творчі роботи : Незвичайна подорож у космічний простір", "Зустріч з НЛО та інопланетянами".

Третій квартал

Березень

♦  "Природа ожива " (виготовлення весняних подарунків для мами з використанням цікавих знахідок).
Малювання настрою, створення ілюстрацій "Ми буваємо такі різні".
Фотографування весняних краєвидів.
Робота з батьками :
-   Виставка дитячих робіт "Мій дарунок любій матусі".

Писанкарство.
Крашанка, писанка, дряпанка.
Нетрадиційні зображуючі засоби.
Відкриваємо свій музей (виготовлення експонатів музею за мотивами українського декоративно-прикладного мистецтва, народних промислів).
Робота з батьками:
-   Весна прийшла. Зелені свята. Виготовлення творчих робіт за мотивами народних образів, легенд, казок, звичаїв.

Травень

"Веселкова Петршівка " (самостійне малювання візерунків петриківсько-го розпису, створення візерунків, фризів та панно). ♦ "Подорож: до країни Долонька".
Ниткографія.
Робота з батьками:
-    "Мій рідний дитячий садок". Творча колективна робота в різних видах діяльності за задумом.